Hořák na pelety A25

Kód: H0014
Český produkt
Značka: Atmos
30 008 Kč –6 %
A25 SP 72
30 008 Kč –6 % 28 100 Kč / ks 23 223,14 Kč bez DPH 28 100 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Hořáky ATMOS jsou primárně určeny pro peletové kotle ATMOS nebo jako příslušenství ke kombinovaným kotlům ATMOS.

Detailní informace

Zboží rozumíme
Zboží rozumíme
Zavolejte nám pro technické dotazy
Široký sortiment
Široký sortiment
Vše nakoupíte na jednom místě
Renomovaní výrobci
Renomovaní výrobci
V nabídce máme tradiční české výrobce
Doprava zboží
Doprava zboží
Volíme šetrné dopravce

Detailní popis produktu

Předepsané palivo: kvalitní dřevěné pelety (bílé) o průměru 6 až 8 mm, délce 10 až 25 mm a výhřevnosti 16 – 19 MJ.kg-1.

Displej hořáku: slouží k zobrazování aktuálního stavu hořáku a k nastavování jeho funkcí.

Řízení hořáku: elektronickou regulací AC07X (AC07), která ovládá chod externího dopravníku, dvou zapalovacích spirál a ventilátoru dle požadavků kotle a topného systému. Elektronika je jištěná bezpečnostním termostatem kotle, bezpečnostním termostatem na přívodu pelet do hořáku, snímačem otáček ventilátoru a fotocelou pro snímání plamene. Chod hořáku je signalizován na displeji elektronické regulace.

Připojení hořáku: hořák je osazen dvěma 6-kolíkovými konektory a zásuvkou pro externí šnekový dopravník
– první konektor slouží k napájení a silovému ovládání hořáku. Zároveň umožňuje ovládání dvou variabilních zařízení přímo z hořáku pomocí rezervy R a R2
– druhý konektor slouží k zapojené až čtyřech čidel TS, TV, TK a TSV
zásuvka pro externí šnekový dopravník slouží pro ovládání dopravníku během provozu.

Dávkování paliva: externím šnekovým dopravníkem řízeným z elektronické regulace hořáku.
– Pro hořák A25 jsou určeny externí bezhřídelové dopravníky DA1500 o délce 1.5 m, DA2000 o délce 2 m a dopravník DA2500 o délce 2.5 m, všechny o průměru 75 mm.
– Pro hořák A45 jsou určeny externí hřídelové dopravníky DRA50 o délce 1.7 m, 2.5 m, 4 m a 5 m o průměru 80 mm, dále pak bezhřídelové dopravníky DA50 o délce 1.7  m a o průměru 90 mm.

Zapalování paliva: automatické za pomoci dvou elektrických zapalovacích spirál.

 

Základní funkce hořáku:

Možnost využití dvou rezervních výstupů R a R2 pro různé aplikace
Možnost zapojení čtyř různých čidel TS, TV, TK a TSV
TS – čidlo spodní na nádrži
TV – čidlo vrchní na nádrži
TK – čidlo kotle nebo prostřední čidlo na nádrži
TSV – čidlo spalin nebo solárního panelu

  • řízení hořáku podle dvou teplot na vyrovnávací nádrži
  • řízení ventilátoru kotle z hořáku za pomoci rezervního výstupu
  • řízení kotlového čerpadla z hořáku za pomoci rezervního výstupu
  • ovládání solárního systému přímo z hořáku
  • automatický start hořáku po dohoření dřeva u kotlů DCxxSP
  • zobrazování chybových hlášení pro snadnější řešení případných problémů
  • možnost zobrazení informací o aktuálních hodnotách elektrických součástí hořáku
  • možnost testování jednotlivých elektrických součástí hořáku

 

Hořák ATMOS A25

Výkon hořáku: 4,5 – 24 kW

Hořáky ATMOS A25 je určen pouze pro kvalitní bílé pelety z měkkého dřeva bez kůry o průměru 6 – 8 mm, o délce 10 – 25 mm a výhřevnosti 16 – 19 MJ.kg-1. Výhodou hořáku je automatické zapalování paliva pomocí žhavící spirály, která zapálí pelety kdykoli je potřeba zatopit. Hořák a kotel tak pracuje na plný výkon s nejvyšší účinností 85 až 90 % a nejlepší kvalitou spalování. Na rozdíl od řady konkurenčních výrobků, které nemají zapalovací zařízení a musí vždy udržovat žhavou vrstvu ve spalovacím prostoru. Takový provoz na malý výkon, kdy klesá teplota spalin pod 100 °C způsobuje kondenzaci dehtů a kyselin ve spalovacím prostoru a komíně, nižší účinnost, vyšší spotřebu paliva, horší kvalitu spalovaní, větší zanášení kotle a častější čištění. U našich výrobků provádíme vybírání popela pouze jednou za 7 až 30 dní, podle kvality paliva a výkonu kotle. Hořáky nejsou určeny pro tmavé pelety, které se spékají ve spalovací komůrce hořáku. V takovém případě ztrácíme komfort vytápění a je nutné spalovací komůrku hořáku čistit jednou za 1 – 3 dny.

V případě, že chcete spalovat méně kvalitní dřevěné pelety, vybavte hořák pneumatickým čištěním.

Ideálním řízení hořáku je podle dvou čidel (TV a TS) na vyrovnávací nádrži. Řídící jednotka si hlídá natopení vyrovnávací nádrže zcela automaticky a zaručuje vždy dostatek energie pro topný systém. Tento způsob zapojení vám uspoří palivo, elektrickou energii a zvýší životnost hořáku na pelety.

Elektronická řídící jednotka hořáku také ovládá odtahový ventilátor kotle, čerpadlo v kotlovém okruhu a nebo solární systém.

Elektronická jednotka hořáku umožňuje řídit provoz hořáku pomocí čtyř čidel tak, že pokud čidlo na solárním panelu zjistí, že je výhodné ohřívat vyrovnávací nádrž energií ze slunečního kolektoru, zajistí regulace hořáku nabíjení nádrže energií z pelet pouze do úrovně čidla TK (TS2), které je umístěno v nádrži mezi čidlem TS a TV.

Provoz hořáku funguje následovně. V případě, že hořák dostane pokyn ke startu, nebo vznikne-li potřeba topit, nasype dopravník pelety do hubice hořáku a žhavící spirálou si je sám zapálí. Po dostatečném rozhoření pelet najede hořák na nastavený výkon, v kterém setrvá do doby než je systém vytopen. Poté se hořák vypne a pelety v komůrce hořáku dohoří. Celý cyklus se v případě další potřeby vždy opakuje. Výkon kotle a další funkce hořáku jsou řízeny elektronickou regulací hořáku, která umožňuje přizpůsobit chod kotle konkrétním podmínkám celého systému.

Hořák umožňuje velké množství individuálních nastavení popsaných v návodu k obsluze.

 

Doplňkové informace

Nezbytnou součástí k hořáku jsou dopravníky, které jsou vyráběny v různých délkách od 1,5 do 5 m. Pro hořák A25 jsou to bezhřídelové dopravníky DA a pro hořáky A45/A85 hřídelové dopravníky DRA.

Systémy na pelety vám doporučujeme vždy zapojit s vyrovnávací (akumulační) nádrží o objemu 500 – 1000 l. Toto zapojení umožní ovládat hořák pomocí dvou čidel TV a TS na vyrovnávací nádrži a uspoří vám palivo, elektrickou energii a zvýší životnost hořáku na pelety.

 

 

 

Ke stažení:

Doporucene-nastaveni-horaku-ATMOS_CZ_EN_DE_A0031

Letak-konektory-pro-horaky-A25_A45_CZ_EN_DE_A0001

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství ke kotlům
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 15 kg
Výkon: 4,5 - 24 kW
Průměr pelet: 6-8 mm
Délka pelet: 10-25 mm
Napájení: 230 V
Šířka: 250 mm
Hloubka: 550 mm
Výška: 470 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma ATMOS 

Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na pevná (tuhá) paliva. Firma exportuje více než 60 % své produkce do zahraničí, především do Německa, Rakouska, Švédska, Itálie, Francie, Rumunska, Polska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska, Španělska, Velké Británie atd.

 

Sortiment zahrnuje kotle na pevná (tuhá) paliva, zplynovací kotle na dřevo od 15 do 150 kW, zplynovací kotle na hnědé uhlí (a dřevo) od 16 do 48 kW, zplynovací kotel na hnědouhelné brikety a černé uhlí o výkonu 16 a 26 kW, automatické kotle na pelety od 4,5 do 80 kW a kombinované kotle na zplynování dřeva v kombinaci s hořákem na pelety ve výkonech od 20 do 35 kW. Výrobky firmy Atmos vzbudily velký zájem mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.