Dražice TO 20.1 IN tlakový ohřívač vody elektrický svislý

Kód: P202300000020
7 300 Kč –37 %
to 20
7 300 Kč –37 % 4 590 Kč 3 793,39 Kč bez DPH 4 590 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Dražice TO 20.1 IN tlakový ohřívač vody elektrický svislý

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po zapojení ohřívače na elektrickou síť topné těleso ohřívá vodu. Vypínání a zapínání tělesa je regulováno termostatem. Termostat je možné nastavit podle potřeby od 5 °C do 75 °C. Doporučujeme nastavení teploty užitkové vody max. na „OPTIMUM“. Tato teplota zajišťuje optimální provoz ohřívače.

Po dosažení nastavené teploty rozepne termostat elektrický obvod a tím přeruší ohřev vody. Kontrolka signalizuje těleso v provozu (svítí), těleso mimo provoz (kontrolka zhasne).

Při dlouhodobějším provozu bez využití ohřátého objemu je potřeba nastavit termostat do polohy 5 °C až 12 °C (na knoflíku termostatu nastavit na značku „sněhová vločka“) proti zamrznutí.

Tento elektrický ohřívač je určen pro přípravu teplé vody v domácnostech, na chatách a různých sociálních zařízeních. Umožňuje instalaci několika odběrových míst teplé vody pro sprchování, koupele, nebo jiné běžné potřeby.

Jeho přednost spočívá v tom, že ohřev objemu vody elektrickým proudem se zabezpečuje v neomezeném celodenním časovém rozsahu. Doba ohřevu užitkové vody na doporučenou teplotu „OPTIMUM“ je cca 31minut.

Elektrický akumulační ohřívač vody TO – 20.1 je svou konstrukcí přizpůsoben k umístění v koupelnách, umývárnách, kuchyních, popř. v blízkosti bytových jader panelových bytů

  • V objemu 20 l
  • Tlaková smaltovaná nádoba
  • Topné těleso o příkonu 2,2 kW
  • Zásobník je dostatečně výkonný i pro sprchu nebo více umyvadel
  • V tlakovém systému lze připojit více odběrových míst
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické ohřívače
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 12 kg
Objem: 20 l
Hmotnost (bez vody): 12 kg
Příkon topného tělesa: 2200 W
Stupeň el. krytí: IP 44
Napětí: 230V
Roční spotřeba: 485 kWh
Energetická účinnost: 38 %
Třída účinnosti: A
Jmenovitý přetlak: 6 bar
Maximální provozní teplota: 80 °C
Doporučená provozní teplota: 60 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o. jsou největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Vyváží své výrobky do 25 zemí celého světa. Ohřívače vody značky Dražice jsou českými zákazníky velmi žádané, o čemž svědčí i dominantní podíl na trhu více než 50 %. Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak nepřímotopné stacionární zásobníky (výměníky) vody o objemech od 100 l do 1000 l. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů.

Cílem DZ Dražice je posílit vedoucí pozici na trhu v České republice a zařadit se mezi nejlepší evropské firmy v oboru. Pevným základem pro to je vynikající tradice a kvalita našich produktů, zodpovědná a dokonalá služba zákazníkům i pověst společnosti zodpovědné vůči životnímu prostředí.