Cu měděná trubka polotvrdá 15 x 1

Kód: 138023023208850002
250 Kč –48 %
product detail max
250 Kč –48 % 130 Kč / m 107,44 Kč bez DPH 650 Kč / 5 m
Skladem
Možnosti doručení

Trubka DN 15x1 polotvrdá

Detailní informace

Zboží rozumíme
Zboží rozumíme
Zavolejte nám pro technické dotazy
Široký sortiment
Široký sortiment
Vše nakoupíte na jednom místě
Renomovaní výrobci
Renomovaní výrobci
V nabídce máme tradiční české výrobce
Doprava zboží
Doprava zboží
Volíme šetrné dopravce

Detailní popis produktu

Pro rozvody vody a topení, spojování trubek pomocí pájecích nebo lisovacích tvarovek. Jedná se o italské trubky nejvyšší kvality splňující ty nejpřísnější ISO normy.

Vyrobeno v EU.

Trubky jsou dodávány v 5m tyčích, po domluvě lze i dílčí, celé metry.

Objednávka je možná na celé metry.

Polotvrdé provedení.

 

Materiál měděných trubek

Materiál trubek pro rozvody topení, plynu i pitné vody je měď, která má podle ČSN EN 1057+A1 (421526) Měď a slitiny mědi – Trubky bezešvé kruhové z mědi pro vodu a plyn pro sanitární instalace a vytápěcí zařízení: 2010 kvalitu Cu-DHP. Materiál Cu-DHP (dříve značený SF-Cu) je dezoxidovaná měď s přesně hlídaným zbytkem (přísadou) fosforu, s výbornými vlastnostmi pro pájení a svařování, se zvýšenou odolností proti korozi.

Vlastnosti materiálu

Trubka se zhotovuje z mědi o čistotě větší než 99,9 %, bod tání tohoto materiálu je 1 083 °C, tepelná vodivost 339 W/m.K a hustota 8 900 kg/m3. Dovolený maximální provozní tlak se udává při hodnotách součinitele bezpečnosti 3,5 a pevnosti v tahu 200 N/mm2 do provozní teploty 100 °C. Tepelná roztažnost měděné trubky je téměř dvojnásobná než roztažnost ocelové trubky, ale jen čtvrtinou roztažnosti trubky z plastu. Koeficient tepelné roztažnosti α = 16,6.10-6 m/m.K.

Trubky se vyrábějí v různých druzích tvrdosti (R220 – měkká, R250 – polotvrdá, R290 – tvrdá). Měděné trubky je možné ohýbat ručně nebo za pomoci ohýbačky. Měkké trubky se ohýbají ručně nebo ohýbačkou za studena. Polotvrdé trubky se ohýbají ohýbačkou za studena, tvrdé trubky jsou za studena neohýbatelné.

Obvykle využívaná výrobní řada trubek je 12/1 mm, 15/1 mm, 18/1 mm, 28/1 mm, 35/1,5 mm.

Vlastnosti trubek dle ČSN EN 1057+A1

ČSN EN 1057+A1 je jednou z řady evropských norem pro trubky z mědi a slitin mědi. V této normě jsou stanoveny požadavky na kvalitu měděných trubek pro bezešvé trubky z mědi kruhového průřezu (i opláštěné) s vnějším průměrem od 6 do 267 mm určené pro

  • rozvodné sítě studené a teplé vody;

  • horkovodné vytápěcí systémy včetně panelových vytápěcích systémů (podlahových, stěnových a stropních);

  • rozvody topných plynů a kapalného paliva v domácnostech;

  • odvodu odpadní vody (např. malá čerpací zařízení na odpadní vodu).

Norma platí také pro kruhové bezešvé trubky z mědi, určené k předizolování pro výšeuvedené účely.

Spojování

Trubky s vnějším průměrem do 108 mm včetně jsou vhodné pro měkké pájení, tvrdé pájení nebo spojování mechanickým nalisováním, límcováním, posuvným uložením nebo lisovaným spojem. Trubky s větším vnějším průměrem než 108 mm by měly být přednostně spojovány svařováním nebo pájením do úkosu. (Pájení do úkosu je metoda s použitím přídavného kovu, který má teplotu tavení vyšší než 450 °C a pod teplotou tuhého stavu základního kovu. Na rozdíl od tvrdého pájení není přídavný kov vpravován do spoje kapilární silou).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Trubky, tvarovky a fitinky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.4 kg
Druh trubky: Měděná
Vlastnost trubky: Polotvrdá
Rozměr trubky: 15x1 mm
Délka trubky: 5 m
Použití: Topení
Materiál: Měď
Vícevrstvá trubka: Ne
Trubka odhlučněná: Ne
Izolace trubky: Ne
Výrobce: Feinrohren

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

In terms of metres produced, Feinrohren is now a leading global company in the industry.
This is due to a company policy that has always focused on creating products characterised by premium quality, reliability and innovation, which are essential features in a world where resources are becoming increasingly scarce.

In 1959 Faustino Pasotti was inspired by a friend who manufactured refrigerators and with the help of his children set up a small business producing capillary tubes for refrigerators in Lumezzane, a flourishing industrial district specialising in metalworking - Feinrohren was established.

Through an ongoing profit reinvestment policy, over the course of two decades the small metal drawing business became one of the world’s leading capillary tube drawing mills, with customers including major players in the household appliance industry.