ATTACK DPX 35 COMBI Pellet

Kód: 35DPXCP
Tip Český produkt
Značka: ATTACK s.r.o.
117 078 Kč –24 %
Snímek obrazovky 2022 08 01 v 9.28.05
117 078 Kč –24 % 87 900 Kč / ks 72 644,63 Kč bez DPH 87 900 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Multifunkční kotel na dřevo a pelety ATTACK DPX Combi Pellet z modelové řady 6000 je ekologický kotel, který získal řadu ocenění. Zvládne dřevo, ale i pelety, což z něho dělá kotel s vysokým komfortem. Tento kombinovaný splyňovací kotel používá design, konstrukci a všechny vlastnosti kotle DPX s regulací PROFI. Pro širší možnosti použití paliva jsme k tomuto kotli přidali plně automatický hořák Pellet Burner Automatic pro pohodlné a plně automatické spalování pelet. Díky zabudovanému hořáku na pelety si budete moci vychutnat spalování pelet, se kterým získáte komfort a výhody peletového kotle.

Nutné dokoupit ještě podavač a zásobník pro topení peletami. Případně lze topit jen kusovým dřevem.

Detailní informace

Zboží rozumíme
Zboží rozumíme
Zavolejte nám pro technické dotazy
Široký sortiment
Široký sortiment
Vše nakoupíte na jednom místě
Renomovaní výrobci
Renomovaní výrobci
V nabídce máme tradiční české výrobce
Doprava zboží
Doprava zboží
Volíme šetrné dopravce

Detailní popis produktu

Kotel na dřevo a pelety má vysoký komfort

Kombinovaný kotel na dřevo a pelety využívá všech výhod kotle DPX . Při použití pelet s plně automatickým hořákem Pellet Burner Automatic se však úroveň komfortu vašeho vytápění posune na vyšší úroveň. Hořák zvládne bez problémů většinu práce sám. Postará se o automatické čištěníroštu, start a ukončení hoření. Z tepla pokoje přes termostat můžete jednoduše řídit jeho provoz, bez navštěvování kotelny.

 

kotol na drevo ATTACK DPX

Nakládací komora kotle DPX, která se dá použít i při verzi DPX Combi Pellet

Velká nakládací komora

Výjimkou není ani nadstandardně objemná nakládací komora (125 – 190 litrů), která vychází z modelu ATTACK DPX. Tak získáte dlouhou výdrž vytápění na jedno naložení paliva. Do kotle je možné přikládat i větší kusy dřeva, což se projeví i v delší výdrží hoření.

 

Kombinovaný kotel a jednoduchá změna paliva

Změna paliva v kotli DPX Combi Pellet byla navržena se zvláštním důrazem na jednoduchost, vyšší komfort a nízkou časovou náročnost. Přestavba ze zplyňovacího kotle na peletový kotel je tak opravdu velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Plně automatický peletový hořák je osazen na polohovatelném pantografu, a tak se dá velmi snadno vložit do horních dvířek kotle a jako palivo můžete použít pelety. Velkou předností tohoto kotle je spojení laciné a ekologické tepelné energie získané zplyňováním dřeva a komfortu, díky plně automatickému hořáku na pelety.

 

Kombinovaný kotel s vysokou účinností

Kotel DPX Combi Pellet je vyvíjen s důrazem na vysokou kvalitu a dosahování vysoké účinnosti. Můžete se proto spolehnout na skvělé parametry vytápění, které pomáhají dosáhnout i pohyblivé turbulátory. Zplyňování probíhá přesně řízenou technologií jako v kotli DPX. Ovládání kotle je velmi jednoduché, intuitivní, pro tento model se používá pouze regulace PROFI. Pro dosažení vyššího výkonu kotle doporučujeme zakoupit ke kotli akumulační nádrž se směšovacím zařízením ATTACK Oventrop. Připojením akumulační nádrže ke kotli získáte prodlouženou záruku na kotlové těleso až na 6 let.

Záslepka slouží na změnu paliva z pelet na dřevo

 

ATTACK DPX COMBI PELLET – názorné hoření hořáku

Možnosti regulace kotle

Kombinovany kotel ATTACK DPX COMBI PELLET

 

Regulace PROFI

Pokud váš nový kotel potřebujete pro objekty, ve kterých budete pravidelně vytápět a potřebujete ovládat více zařízení, je vhodné, aby jste sáhli po kotli s ovládáním PROFI. (Najdete u kotlů DPXSLX , DPX Combi Pellet a SLX Combi Pellet.) Tato spolehlivá regulace dosahuje lepší účinnost než ovládání Standard, protože používá přesnější regulátor PID. Díky tomu se dosahuje přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru a tak je možné lépe ovládat teplotu spalin, což ovlivňuje konečnou účinnost kotle.

Kromě PID regulace se podílí na lepším výkonu spalování i technologie Fuzzy Logic. Ta se stará pomocí senzorů o sledování hoření a nastavuje jeho proces v reálném čase tak, aby byl co nejvíce efektivní.

S verzí PROFI se nemusíte obávat, zda zvládne složitý systém. Regulace umí ovládat čerpadlo topného okruhu a čerpadlo nabíjení akumulační nádrže nebo teplé užitkové vody. Poradí si také i s akumulační nádrží a zabrání její vybití. Regulace se za vás postará dokonce i o odstavení kotle, pokud v něm dojde palivo.

Regulace PROFI se ovládá velmi jednoduše a intuitivně. Na displeji se vám zobrazí všechny potřebné provozní informace (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži) a aktuální činnost jednotlivých prvků (činnost ventilátoru, čerpadla, nabíjení TUV/akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla). Pokud se rozhodnete pro kotel s touto regulací, odmění se vám kvalitním spalováním a spolehlivou účinností.

Vlastnosti regulace PROFI

  • Vhodné na každodenní vytápění
  • Regulátor PID – přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru
  • Senzory řízení Fuzzy Logic
  • Ovládá 2 čerpadla (čerpadlo topného okruhu + čerpadlo nabíjení akumulační nádrže nebo TUV)
  • Pro řešení s akumulační nádrží – zabudovaná logika nabíjení nádrže a ochrany proti vybití
  • Jednoduché ovládání a displej se zobrazováním aktuálních provozních informací (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži)
  • Sledování parametrů (činnost ventilátoru, čerpadla nabíjení TUV/akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla)
  • Řízení cirkulačního čerpadla termostatem
  • Automatické odstavení kotle po dohoření paliva
  • Manuální nastavení primárního a sekundárního vzduchu

 

Ke stažení:

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zplynovací kotle na dřevo
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 510 kg
Označení: Attack DPX 25 Standard
Výkon dřevo: 17-35 kW
Výkon pelety: 8-30 kW
Objem palivové šachty: 158 l
Rozměr plnícího otvoru: 235x445 mm
Komínový tah: 23 Pa
Max. pracovní přetlak vody: 2,5 bar
Hmotnost kotle: 510 kg
Průměr odtahového hrdla: 150 mm
Účinnost kotle dřevo: 90,1 %
Účinnost kotle pelety: 90,2 %
Třída kotle: 5
Teplota spalin při jmenovitém výkonu u dřeva: 165 °C
Teplota spalin při jmenovitém výkonu u pelet: 145 °C
Předepsané palivo: Suché dřevo
Průměrná spotřeba paliva: 9,1 kg/h
Maximální délka polen: 690 mm
Doba hoření při jmenovitém výkonu: 4 hod
Objem vody v kotli: 110 l
Rozsah nastavení teploty topné vody: 65 - 90 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost ATTACK a produktové portfolio

Nabízíme široký výběr produktů, které se rozlišují podle druhu paliva a výkonu. Všechny kotle jsou osazeny komponenty od světových výrobců vyráběné nejmodernější technologií, výroba kontrolována kamerovým a počítačovým systémem a testovány nejprogresivnějšími zařízeními a metodami. V každé skupině je široká možnost výběru jak v modifikacích, tak ve výkonech. Kotle jsou určeny hlavně pro vytápění rodinných domů, bytů ale i větších provozoven.
Profil společnosti zahrnuje portfolio obsahující kotle na biomasuplynelektřinu a příslušenství. Při výrobě kotlů používáme obnovitelný zdroj energie a to fotovoltaické panely s výkonom 200kWp, které zabezpečují dostatečnou elektrickou energii pro výrobu.

 

Historie společnosti ATTACK,s.r.o.

Výrobní areál společnosti se nacházi v severní části středního Slovenska, cca 20 km od města Žilina. Naše společnost, která se věnuje výrobě tepelné techniky započala výrobu v roce 1995 se stacionárními kotli a postupně rozšiřovala svou výrobu na dnešní úroveň, kdy vyrábí široký sortiment nástěnných kondenzačních kotlů, stacionárních kotlů, kotlů na tuhá paliva a zásobníků TUV. Společnost se řadí mezi střední firmy rozprostírající se na cca 5000 m2 zastavěné plochy a přibližně 1000 m2 nezastřešené plochy. Výroba kotlů probíhá ve vlastních výrobních halách a má vlastní vývoj, konstrukci, prodej a export na zahraniční trhy.

 

Profil společnosti – Výzkum a vývoj

Společnost ATTACK, s.r.o. má vlastní výzkumné a vývojové centrum, kde vývojoví a techničtí pracovníci firmy každoročně inovují a připravují nová zařízení tepelné techniky. Při vývoji se klade důraz na jednoduchost obsluhy zařízení, moderní design, environmentální snášenlivost a minimální rozměry. Všechny výrobky jsou navrhovány a vyvíjeny v souladu s příslušnými normami, specifikacemi, právními a ostatními předpisy. Výběr komponentů do výrobků ATTACK ® podléhá nejpřísnějším kritériím a mohou být použity jedině spolehlivé a dlouholetým provozem ověřené komponenty a materiály od renomovaných dodavatelů.

Při vývoji ATTACK, s.r.o. nekooperuje s jinými výrobci, ale snaží se být vždy o krok vpředu před konkurencí.