Sdružený termostat Slokov

Kód: 100000082
Český produkt
ZDARMAZDARMA
Sdružený termostat Slokov
4 200 Kč / ks 3 471,07 Kč bez DPH 4 200 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

U systémů, kde je s kotlem zapojena i akumulační nádrž, je vhodné řídit oběhové čerpadlo mezi kotlem a nádrží nejenom podle teploty topné vody ale i podle teploty spalin. Takto ovládané čerpadlo se totiž automaticky vypne, jakmile dojde k dohoření paliva v kotli. U systémů, kde je chod čerpadla řízen pouze podle teploty topné vody běží čerpadlo i po dohoření paliva a vypne se, až teplota topné vody klesne pod nastavenou mez. To ale způsobuje zbytečné a nežádoucí vychlazování akumulační nádrže přes kotel.

Vyrobeno v České Republice – přímo od výrobce Slokov kovo a.s.

Detailní informace

Zboží rozumíme
Zboží rozumíme
Zavolejte nám pro technické dotazy
Široký sortiment
Široký sortiment
Vše nakoupíte na jednom místě
Renomovaní výrobci
Renomovaní výrobci
V nabídce máme tradiční české výrobce
Doprava zboží
Doprava zboží
Volíme šetrné dopravce

Detailní popis produktu

Základní prvky sdruženého termostatu

  • Termostat spalin – snímá teplotu spalin v kouřovodu
  • Termostat kotle – snímá teplotu vody v kotli
  • Havarijní termostat – snímá teplotu vody v kotli

Popis funkce sdruženého termostatu

Po zátopu v kotli se začne zahřívat topná voda a zároveň teplota spalin v kouřovodu. Jakmile je dosaženo teploty vody cca 55°C a teploty spalin cca 100°C, sepne termostat kotle a termostat spalin rozjede se kotlové čerpadlo. Po nahřátí akumulační nádrže na požadovanou teplotu cca 80°C již nepřikládáme, kotel dohořívá. Až teplota spalin klesne pod nastavenou teplotu, termostat spalin vypne čerpadlo.

Pro případ, kdy by došlo k poruše termostatu spalin nebo termostatu čerpadla, je sdružený termostat osazen ještě jedním termostatem, který v případě nárůstu teploty topné vody nad 95°C sepne čerpadlo nezávisle na dvou předchozích termostatech.

Sdružený termostat je osazen kontrolkou, která signalizuje chod čerpadla.

Montáž sdruženého termostatu

Vhodné je přišroubovat sdružený termostat na kotel nebo do blízkosti kotle, tak aby se čidla sdruženého termostatu dala připojit do kotle. Pokud kotel nemá volnou žádnou teplotní jímku, přiložíme čidla termostatu kotle a havarijního termostatu na výstupní trubku z kotle (co nejblíže kotli), tak aby byl zajištěn dostatečný přenos tepla z trubky na čidla. Čidlo termostatu spalin připevníme ke kouřovodu (kovovým stahovacím páskem, popř. vázacím drátem).

Doplňkové parametry

Kategorie: Regulace, měření, záložní zdroje
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Český výrobce kotlů s více než 50letou tradicí

 

Firma byla založena roku 1995 jako Obchodní společnost Slokov, akciová společnost, za účelem prodeje výrobků výrobního družstva SLOKOV Hodonín, z jehož padesátileté tradice kotle vychází. Po ukončení výroby výrobního družstva SLOKOV Hodonín v roce 1999 převzala firma výrobu teplovodních kotlů. V září 2018 změnila firma sídlo z Hodonína do Moravského Písku, kde se nachází i výrobní závod a současně změnila název z Obchodní společnost Slokov a.s. na SLOKOV kovo a.s.

V současné době si firma zakládá na dodržování kvality, která značku dlouhé roky doprovází a současně se snaží vycházet vstříc požadavkům zákazníků a instalatérů.  Našim trvalým cílem je především spokojenost zákazníků a spokojená spolupráce s partnery.