ROJEK PK BIO 30

Kód: 1023302
Český produkt Při osobním odběru sleva
Značka: Rojek
ZDARMAZDARMA 139 029 Kč –13 %
product detail max
139 029 Kč –13 % 121 000 Kč 100 000 Kč bez DPH 121 000 Kč / 1 ks
3-4 měsíce

Hlavní předností u řady kotlů ROJEK PK a PK BIO je, že mají horní plnění nakládací (odhořívací) komory, což umožňuje plně využít objem komory a to jak pro kusové dřevo (délka polen může být až 530 mm, tak i pro rozměrově menší paliva.

Kotle této řady jsou určené pro úsporné a ekologicky šetrné vytápění rodinných domů, bytových jednotek, dílen a obdobných objektů s tepelnými ztrátami od 20 do 60 kW. Jsou schválené a certifikované dle normy ČSN EN 303 – 5. Kotle jsou určeny pro spalování palivového polenového dřeva – kusové dřevo o délce 530 mm nebo hnědého uhlí Ořech 1 (20 – 40 mm) a Kostka (40 – 100 mm).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Teplovodní pyrolytický kotel na tuhá paliva (s dochlazovací smyčkou).

Pyrolytický kotel ROJEK PK BIO 30 na ruční přikládání je určen ke spalování palivového dřeva - kusové dřevo o délce 530 mm, vlhkost paliva do 20 %, výhřevnost 14 - 18 MJ/kg. Kotel je certifikován ve Třídě 5 na palivo dřevo dle ČSN EN 303-5. Kotlové těleso je svařeno z jakostní oceli. Všechny plochy, které jsou ve styku se spalinami jsou z plechu tl. 5 mm. Ostatní plochy jsou z plechu tl. 4 mm.

Přednosti pyrolytických kotlů PK BIO 30:

  • Plnění spalovací komory kotle je velmi jednoduché a rychlé - odklopením horních přikládacích dvířek
  • Větší objem spalovací komory (130 l)
  • Vysoká účinnost 88,8 %
  • Kotle splňují Třídu 5 dle ČSN EN 303 - 5
  • Max. délka polenového dřeva 530 mm
  • Delší doba vyhoření spalovací komory až 7-9 hod. při jmenovitém výkonu na dřevo
  • Snadné čištění výměníku pomocí ovládací páky a čistících dvířek přístupných z vnější strany
  • Kotle jsou řízeny elektronickou ovládací jednotkou, která ovládá: odtahový ventilátor, teplotu vody v kotli - spouštění čerpadla a vypnutí ventilátoru, řízení teploty vody UT, manuální nebo automatický režim (několik různých variant automatického režimu), dobu dohoření, ruční provoz při zatápění, regulovatelné otáčky ventilátoru, spalinové čidlo, ochranu kotle a regulátoru, zvukový alarm.

Regulátor je vybavený programem zPID.

Regulátor kromě standardních čidel je vybavený taktéž spalinovým čidlem. Regulace tohoto typu spočívá v kontrolování teploty spalin a teploty kotlové vody. Na základě těchto hodnot regulace mění otáčky ventilátoru tak, aby byla udržována zadaná teplota kotlové vody. Spalinové čidlo ovládací jednotky šetří až 13 % paliva, teplota výstupní vody je velmi stabilní, což prodlužuje životnost kotle. Kotel lze doplnit o nadřazenou regulaci (CS -i-1, CS-i-2, CS-i-3), která je od stejného výrobce jako elektronika na kotli.

Kotle na ruční přikládání řady ROJEK PK BIO 30 doporučujeme provozovat s akumulačními nádržemi ROJEK o správně zvoleném objemu akumulační vody kde je doporučováno uvažovat na 1 kW instalovaného výkonu 40 – 80 l akumulační vody. Minimální doporučený objem akumulační nádrže ke kotli ROJEK PK BIO 30 je 1200 l.

Tyto kotle splňují EKODESIGN na palivo dřevo.

Ke stažení:
PK-BIO-20_PK-BIO-30-drevo_05_2017

PK-20_PK-60-drevo_uhli_06_2019

Doplňkové parametry

Kategorie: Topení a ohřev vody
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 341 kg
Typ kotle: ROJEK PK BIO 30
? Třída kotle dle ČSN EN 303-5: 5
? EKODESIGN: Ano
Třída energetické účinnosti: A+
Jmenovitý výkon: 30 kW
Účinnost při jmenovitém výkonu: 87,7 %
Objem palivové šachty: 130 l
Rozměr plnícího otvoru: 255x560 mm
Hmotnost kotle: 505 kg
Průměr odtahového hrdla: 160 mm
Min. teplota vratné vody: 63 °C
Max. provozní teplota: 90 °C
Nejvyšší pracovní přetlak v soustavě: 2 bar
Provozní komínový tah: 19 Pa
Spotřeba paliva při jmenovitém výkonu: 9,7 kg/h
Teplota spalin při jmenovitém výkonu: 265 °C
Vodní objem kotle: 98 l
Doba hoření při jmenovitém výkonu: 7-9 hod
Palivo: Hnědé uhlí, doplňkové kusové dříví a brikety
Max. délka polen: 530 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

O firmě ROJEK

Rodinná firma ROJEK má dlouholetou strojírenskou výrobní tradici. Výrobní závod je Kostelci nad Orlicí v Královéhradeckém kraji, kde je také předváděcí hala s kompletním sortimentem dřevoobráběcích strojů a nová vzorkovna uceleného sortimentu tepelné techniky.

Firmu založil pan Josef Rojek v roce 1921. S kvalitními klasickými dřevoobráběcími stroji vlastní konstrukce úspěšně prosperoval a to i v období hospodářské krize a v letech válečných. Vznikající tradici přerušil až rok 1948. Mnohé stroje z této doby jsou dodnes funkční a přes určité technické i morální opotřebení stále hojně používané pro svou velmi pevnou a nadčasovou konstrukci.

Rodinnou firmu Josefa Rojka obnovil jeho vnuk Mgr. Jiří Rojek v roce 1991. V rodinné tradici nyní pokračuje jeho syn Evžen Rojek. V současné době je firma ROJEK významným světovým výrobcem ve svém oboru a má trvalé obchodní zastoupení na čtyřech kontinentech.

Vyráběné stroje a tepelnou techniku prezentujeme na významných světových veletrzích a zájem o výrobky ROJEK neustále roste.