HAAS+SOHN OVALIS PICCOLO krbová kamna 2,5-5,3kW, černá

Kód: 0428612610000
Český produkt Sleva 5% s kódem sleva5
ZDARMAZDARMA 58 990 Kč –2 %
min 0428612610000 v 1 ovalis piccolo
58 990 Kč –2 % 57 699 Kč / ks 47 685,12 Kč bez DPH 57 699 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Ať žije minimalismus!

Do rohu i bez rohů. Kamna nemusí být jen hranatá, půdorys některých doslova opíšete kružnicí. Díky jejich tvaru můžete krbová kamna Ovalis bez problémů postavit do rohu. Na výběr je vrchní i zadní připojení kouřovodu.

Dvířka s extra velkým půlkruhovým sklem mají automatické zavírání. Stačí je pustit a zaklapnou se. Žádná klička ani přehmatávání, zvládnete je zavřít jedním prstem. Ať už si vyberete vysokou variantu (Ovalis Grande) nebo menší provedení (Piccolo), nabídnou vám krbová kamna Ovalis dokonalé pohodlí. Sekundární vzduch funguje automaticky. Při zatápění stačí otevřít regulátor primárního vzduchu. Když se oheň rozhoří, můžete ho uzavřít. Dal řídí kamna přívod vzduchu sama, podle toho, jak přikládáte. Jistě oceníte i akumulační funkci kamen.

Pokud si pořídíte akumulační sadu, využijete sálavé teplo na maximum.

Detailní informace

Zboží rozumíme
Zboží rozumíme
Zavolejte nám pro technické dotazy
Široký sortiment
Široký sortiment
Vše nakoupíte na jednom místě
Renomovaní výrobci
Renomovaní výrobci
V nabídce máme tradiční české výrobce
Doprava zboží
Doprava zboží
Volíme šetrné dopravce

Detailní popis produktu

Krbová kamna HAAS SOHN OVALIS PICCOLO o výkonu 2,5 - 5kW a účinností 81%. Napojení do komínu je horní a zadní o průměru 150 mm. Kamna HAAS SOHN OVALIS PICCOLO mají uzavíratelný  přívod vzduchu, automatickou regulaci a sekundární spalování.  Kamna díky své hloubce pouhých 46,4 cm šetří místo ve Vašem interiéru. 

Extérní přívod vzduch (CPV) - Možnost přívodu spalovacího vzduchu z venkovních prostor. Nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti. Velmi vhodné do dobře izolovaných prostor.

Tlumená dveřní zástrč zavírá a uzamyká samostatně dveře kamen.

Graf akumulace tepla.  Doba vydávání tepla po 3 vkládkách dřeva vždy po 2kg

Po 2 hodinách provozu dokáže vydávat teplo až dalších 10 hodin.

Vedení vzduchu je řízeno plně automaticky bez proudového připojení. Tím je zajištěno čisté a optimální spalování. Budete tak mít méně čištění a ušetříte dodatečné náklady na topení.

 

Konstrukční provedení

Kamna jsou svařena z ocelových plechů o tloušťce 2-5 mm. V prostřední části kamen je spalovací komora uzavíratelná pomocí přikládacích dvířek, která jsou u některých typů opatřena samozavíracím mechanismem. Dvířka jsou osazena speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 C. Vnitřní prostor spalovací (plnící) komory je vyložen tepelně a pevnostně odolnými tvarovkami.

Ve spodní části spalovacího komory je zpravidla umístěn jednoduchý, pevný litinový rošt. Před roštem je umístěna zábrana proti vypadávání a sesouvání paliva na dvířka (čelní sklo). Pod roštem je prostor pro popelníkovou zásuvku. Prostor ve spodní části kamen může být využit jako zásobník paliva. Opláštění kamen může být provedeno z ocelového plechu, keramických dlaždic popř. obloženo silnostěnnými kachlemi nebo přírodním kamenem. Ocelová konstrukce kamen včetně plechových obkladů je chráněna speciální žáruvzdornou barvou.

 

Ke stažení:

Haas krbova kamna navod

Technicka dokumentace HaasOVALIS

Doplňkové parametry

Kategorie: HAAS SOHN krbová kamna
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 118 kg
Šířka: 460 mm
Hloubka: 482 mm
Výška: 1362 mm
Hmotnost: 118 kg
Typ: Teplovzdušná krbová kamna
Průměr kouřovodu: 150 mm
Napojení kouřovodu: Horní, zadní
Použitelné palivo: Dřevo, dřevěné brikety
Spotřeba paliva: 1 - 1,5 kg/hod
Výkon: 2,5 - 5,3 kW
Minimální tah komína: 12 Pa
Vytápěcí schopnost: 95 m3
Účinnost: 81 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HAAS+SOHN Rukov

O několik stovek kilometrů dál dostávají v roce 1992 haly státního podniku Rukov naději na nový život. Vyrábělo se zde všechno možné od tenzometrů po nábytek. Zakladatel firmy HAAS + SOHN Rukov pan Ing. Václav Cintl starší se ale rozhodl vsadit na jedinou kartu. Z továrny v podhůří Lužických hor začala do celého světa putovat kamna, která byla technicky vždy o kus napřed.

Rodinnou firmou jsme dodnes a každý den se snažíme náš technologický náskok udržet. Máme vlastní tým konstruktérů i zázemí pro testování. Kvalita je naším základem, i proto naše společnost úspěšně prošla v listopadu 2019 auditem ISO 9001 a 14001. 

Jestli máte radši kachle nebo kov, nevíme. Věříme ale, že se u našich kamen budete cítit dobře.