ATTACK INVERTER R32 TCI09 tepelné čerpadlo, vzduch-voda, s vnitřní jednotkou

Kód: TCI09
Novinka
Značka: ATTACK s.r.o.
ZDARMAZDARMA 215 876 Kč –26 %
product detail max
215 876 Kč –26 % 159 000 Kč / ks 131 404,96 Kč bez DPH 159 000 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Tepelné čerpadlo Inverter R32

Tepelné čerpadlo ATTACK Inverter R32 Vzduch / Voda představuje moderní zdroj energie, který je založen na principu získávání energie z okolního vzduchu a její předávání do teplovodního topného systému. Při maximálním využití primární energie z elektrické sítě produkuje energii potřebnou pro vytápění / chlazení nebo ohřev TUV. Čerpadlo zvládá kromě vytápění i plnohodnotně chladit a tím pádem dokáže 365 dní v roce zajišťovat požadovanou teplotu prostoru.

Detailní informace

Zboží rozumíme
Zboží rozumíme
Zavolejte nám pro technické dotazy
Široký sortiment
Široký sortiment
Vše nakoupíte na jednom místě
Renomovaní výrobci
Renomovaní výrobci
V nabídce máme tradiční české výrobce
Doprava zboží
Doprava zboží
Volíme šetrné dopravce

Detailní popis produktu

Tepelné čerpadlo Inverter R32, které používá inverterová technologie

Tento bezemisní tepelný zdroj, využívá ke své funkci obnovitelnou energii prostředí. Zařízení pracuje s vysoce ekologickým chladivem R32, které má minimální dopad na ozónovou vrstvu Země. Nejmodernější inverterová technologie přináší značné úspory energie a výrazným způsobem prodlužuje životnost tepelného čerpadla. Při svém provozu dosahuje vysoký koeficient výkonnosti COP.

Řešení pro novostavby

Tepelné čerpadlo je ideální řešení pro moderní novostavby s energetickou třídou A0. Vysoká sezónní energetická účinnost vytápění A +++, ušetří náklady i pro zrekonstruované domy.Systém tepelného čerpadla vzduch / voda je investičně méně náročný než jiné systémy tepelných čerpadel (např. Voda / voda, země / voda).

Tepelné čerpadlo Inverter

Tepelné čerpadlo ATTACK Inverter R32 instalované v rodinném domě

Tepelne_cerpadlo_Inverter_pripojenevdome

Systém tepelného čerpadla vzduch / voda je investičně méně náročný než jiné systémy tepelných čerpadel (např. Voda / voda, země / voda)

Prázdninový režim

Vestavěný prázdninový režim umožňuje uživatelům nastavit aby systém fungoval minimálně během času kdy jsou obyvatelé na delší dobu mimo domov. Prázdninový režim umožňuje nastavit počáteční a konečný čas tohoto období. V tomto režimu systém pracuje na udržení minimální požadované teploty, abyste ušetřili maximální množství energie. Systém se přepne zpět na normální režim na konci času dovolené, aby se obyvatelé vrátili do prostoru vytopeného na jejich nastavenou teplotu čímž udržuje vysoký komfort a minimalizuje náklady na vytápění během nepřítomnosti obyvatel nemovitosti.

Nízká hlučnost a široký výběr výkonu

Moderní technologie přicházejí s modulací výkonu a nízkou hlučností. V interiéru je instalována bezhlučná vnitřní hydrojednotka s dotykovým displejem pro snadné a velmi intuitivní ovládání celého systému. Všechny funkční a pohyblivé části zařízení jsou instalovány ve venkovní jednotce mimo obytné části domu.Na výběr je široký výběr tepelných čerpadel ATTACK o výkonech 6, 9, 12, 15 a 19 kW. Venkovní jednotka Monoblok Tepelné čerpadlo ATTACK se skládá z vnější a vnitřní jednotky, venkovní jednotka monoblok v sobě ukrývá všechny potřebné komponenty což usnadňuje instalaci a servis.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda a venkovní jednotka Monoblok

Tepelné čerpadlo ATTACK se skládá z vnější a vnitřní jednotky, venkovní jednotka monoblok v sobě ukrývá všechny potřebné komponenty což usnadňuje instalaci a servis. K venkovní jednotce se připojuje vodní potrubí. Toto řešení ušetří vnitřní prostor v budově, čímž je ideální pro domy s omezeným vnitřním prostorem. Venkovní jednotka má v sobě integrovanou ochranu proti zamrzání hydraulických dílů.Tepelné čerpadlo Inverter 6-12 kW

Venkovní jednotka tepelného čerpadla od 6-12 kW

Tepelné čerpadlo Inverter 15-19 kW

Venkovní jednotka tepelného čerpadla od 15-19 kW

Technické informace důležitých části tepelného čerpadla vzduch/voda, které by vás mohly zajímat:

Tepelne_cerpadlo_technicke_info

Ventilátor

Zabezpečuje přívod vzduchu z kterého je vyparníku odebíraná energie.

Vnitřní jednotka

Vnitřní nástěnná jednotka je dokonalým řešením v případech, kdy chcete ponechat stávající systém pro přípravu teplé pitné vody, nebo když máte omezený prostor. Kompaktní jednotka obsahuje ve svém moderním a jednoduchém designu všechny potřebné hydraulické připojení, což zajiťuje rychlou instalaci a snadnou údržbu.

Ochrana proti bakteriím

Tepelná čerpadla ATTACK jsou vybaveny speciální funkcí Anti-Legionella , která zabraňuje tvorbě škodlivých bakterií v zásobníku a rozvodech TUV.

Tepelne_cerpadlo_Inverter_wifi

Možnost SMART ovládání tepelného čerpadla přes mobilní aplikaci

Tepelné čerpadlo Inverter R32 lze ovládat na dálku prostřednictvím WIFI

Tepelné čerpadlo Inverter má jednoduché a velmi intuitivní ovládání prostřednictvím 5 „plně grafického dotykového displeje, který mimo jiné umožňuje řízení dvou dalších teplotně nezávislých topných okruhů prostřednictvím ovládání zónového směšovacího ventilu a oběhového čerpadla. Tepelné čerpadlo je také možné ovládat i dálkově přes internet prostřednictvím externího wifi modulu. Toto volitelné příslušenství umožnuje efektivní řízení topného systému na dálku odkudkoliv. Tepelné čerpadlo je také vybaveno funkcí ekvitermní regulace.

Dotace na tepelné čerpadlo

Jelikož se jedná o bezemisní zdroj tepla hlavně z ekologických důvodů má tepelné čerpadlo podporované investice od státu.Na tepelné čerpadlo ATTACK Inverter R32 je tedy možné požádat o dotaci, získat kvalitní produkt a nadstandardní pozáruční servis.

Tepelné čerpadlo Inverter R32 ma ohřev a chlazení v jednom

Celoroční provoz s možností chlazení, vytápění se stabilním výkonem i při velmi nízkých venkovních teplotách a přípravy TUV v externím zásobníku až do teploty 55 ° C. ATTACK Inverter R32 nepotřebuje ke svému provozu objemný zásobník topné vody, který zbytečně zabírá cenný prostor domu. Pro svou činnost mu bohatě postačí minimální akumulační zásoba topné vody o objemu pouze 50 litrů. Tepelné čerpadlo může pracovat v několika typech zvolených režimů a jejich kombinací: vytápění / chlazení / ohřev TUV / prázdninový režim / tichý režim. Dokáže komunikovat se záložními zdroji tepla v různých typech otopných soustav. Zvládá také kromě vytápění i plnohodnotně chladit.

Tepelne_cerpadlo_leto a zima

ATTACK Inverter R32 dokáže nejen vytápět ale i chladit

 

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Nejvýhodnější systém tepelného čerpadla je právě vzduch/voda

Zdroj energie vzduch

Tento typ čerpadla je založen na principu získávání energie z okolního vzduchu a její odevzdání do teplovodního otopného systému. Médiem je topná/chladící voda. Z hlediska konstrukce se tyto tepelné čerpadla rozdělují na splitové (rozdělené) a monoblokové jednotky.

Split a monoblok

V typu split se nachází chladivo ve venkovní i ve vnitřní jednotce, přičemž při instalaci zařízení instalatér provádí propojení mezi těmito jednotkami a tak manipuluje s chladícím okruhem a jeho náplní. Při typu monoblok se celý chladící okruh i s chladivem nachází ve venkovní jednotce. Výstup z venkovní jednotky je pouze topná/chladící voda. Z toho důvodu instalatér monoblokového tepelného čerpadla nepřichází do kontaktu s uzavřeným chladícím okruhem zařízení a tím pádem nemusí vlastnit oprávnění pro manipulaci a skladování chladiva.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Legenda:
01 Kondenzátor 02Výparník
Schématické znázornění verze monoblok v rodinném domě. Chladivo se nachází jen ve venkovní jednotce.

 

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Legenda:
01 Kondenzátor 02Výparník
Schématické znázornění verze split v rodinném domě. Chladivo se nachází ve vnitřní jednotce.

Tepelné čerpadlo vzduch voda – Technologie a výkonové řady

Vývoj tepelných čerpadel jde neustále dopředu. Nejmodernější invertorová technologie, kterou používají i naše tepelná čerpadla, znamená, že tepelné čerpadlo má regulovaný výkon dle aktuální potřeby rodinného domu. Některé druhy tepelných čerpadel pracují pouze na systému ON/OFF. Tepelnému čerpadlu nejvíce škodí časté starty, což má nepříznivý vliv na životnost komponentů uvnitř.
U invertorové technologie není třeba zapomenout zmínit i na další významnou výhodu oproti ON/OFF zařízením. Regulovaný výkon tepelného čerpadla dosahuje méně častých startů, čímž méně opotřebovává komponenty a snižuje provozní hlučnost. Tepelná čerpadla ATTACK jsou navržena pouze na vysoce ekologickém chladivu R32, které má minimální dopad na ozonovou vrstvu země.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

GWP – Zkratka pro potenciál globalního oteplování je měřítkem, kolik tepla v atmosféře zachytí skleníkový plyn v určitém časovém horizontu. Chladivo R32 snižuje GWP až o 75% oproti běžným chladivům.

Z čeho se skládá tepelné čerpadlo vzduch/voda?

Tepelné čerpadlo je v podstatě jednoduché zařízení (principiálně podobného domácí chladničce) sestávající z chladicího okruhu: dva výměníky (kondenzátor a výparník), kompresor a expanzní ventil. Slouží k přenosu energie z vnějšího obnovitelného zdroje (voda, vzduch nebo země) do vnitřního objektu.

Vnitřní jednotka

Vnitřní jednotka je nainstalována v kotelně nebo technické místnosti. Tato hydro-jednotka přes kterou prochází koloběh vody z venkovní jednotky distribuuje ohřátou vodu do topného systému ÚT nebo TUV. Jednoduchý a intuitivní displej umožňuje ovládat tepelné čerpadlo přímo z této jednotky. Vnitřní jednotka tepelného čerpadla vzduch/voda dosahuje nízkého hluku ve srovnání s jinými druhy vnitřních jednotek tepelných čerpadel.

Tepelné_čerpadlo_vzduch-voda Inverter_vnutorna_jednotka

Vnitřní jednotka umístěná v interiéru rodinného domu

Venkovní jednotka

Venkovní jednotka Monoblok – znamená že obsahuje v sobě všechny potřebné komponenty chladicího okruhu. Výstupem z jednotky je už jen ohřátá/ochlazená voda, která vstupuje do vnitřní hydro-jednotky. Instalaci venkovní jednotky lze umístit na vhodné místo, ideálně dále od domu.

 

Tepelne_cerpadlo_inverter r32

Venkovní jednotka umístěná v exteriéru rodinného domu

Jednoduchá instalace a servis

Nejjednodušší instalace ze všech druhů tepelných čerpade je právě typ vzduch/voda v provedení monoblok, kdy pro instalaci není nutné manipulovat s chladivem tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo se zapojuje podobně jako elektrokotel. Tento způsob nevyžaduje žádnou složitou operaci a jeho údržba dokáže být rychlá a bezproblémová, připojuje se jen hydraulický okruh. Komponenty v zařízeních společnosti ATTACK jsou velmi jednoduše a přehledně konstruovány, což vyžaduje minimální náročnost při případné údržbě a servisu. Servisní technik při instalaci nemusí mít oprávnění ani zkoušky s manipulací a se skladování chladiv.

Komfort ovládání

komfortu zařízení, které vykonává svou práci samostatně, není pochyb. Doplňkové funkce a různé časovače jsou zabudovány v softwarovém systému vnitřní jednotky tepelného čerpadla, pomocí kterých lze nastavit požadované programy funkcí jako ÚT, TUV a chlazení. Ovládání tepelného čerpadla bychom mohli rozdělit do tří možných kategorií:

Tepelne_cerpadlo_Inverter_wifi
    • A. Ovládání přímo z vnitřní jednotky dotykovým SMART 5″ displejem, který má jednoduché a intuitivní ovládání.
    • B. Široká nabídka regulátorů, která umožňuje ovládání prostřednictvím pokojového termostatu kdekoli z domu.
    • C. Internetové připojení k zařízení – je možnost zakoupení WIFI modulu prostřednictvím, kterého lze ovládat zařízení i mimo váš dům.

Toto vše je možné s nejmodernější technologií. Použití tepelného čerpadla nabízí několik výhod: Nízké provozní náklady, jednoduché ovládání, celoroční provoz, možnost čerpání státní dotace z programu Nová zelená úsporám a jsou vhodné pro téměř každý typ rodinného domu.

SVT kódy pro dotační tituly:

TEPELNÉ ČERPADLÁ

ATTACK Tepelné čerpadlo, Inverter, R32, Vzduch/Voda 6 kW SVT30003
ATTACK Tepelné čerpadlo, Inverter, R32, Vzduch/Voda 9 kW SVT30006
ATTACK Tepelné čerpadlo, Inverter, R32, Vzduch/Voda 12 kW SVT30007
ATTACK Tepelné čerpadlo, Inverter, R32, Vzduch/Voda 15 kW SVT31419
ATTACK Tepelné čerpadlo, Inverter, R32, Vzduch/Voda 19 kW SVT31420

 

Ke stažení:

Navod-tepelne-cerpadlo-9_22_CZ

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tepelná čerpadla
Záruka: Až 5 let
Hmotnost: 120 kg
Typ TČ: vzduch - voda monoblok
Maximální tepelný výkon 7-35℃: 9,2 kW
COP: 4,38
Maximání chladící výkon 7-35℃: 7,2 kW
EER: 2,8
Napětí: 230 V
Akustický výkon vnitřní/venkovní: 44/53 dB
Realizovatelný rozsah teploty okolí: 25-43 ℃
Minimální teplota vody v systému topení/chlazení: 20/7 ℃
Šířka venkovní jednotky: 1163 mm
Hloubka venkovní jednotky: 410 mm
Výška venkovní jednotky: 846 mm
Hmotnost venkovní jednotky: 78 kg
Chladivo R32: 1,8 kg
Šířka vnitřní jednotky: 561,5 mm
Hloubka vnitřní jednotky: 260 mm
Výška vnitřní jednotky: 570 mm
Hmotnost vnitřní jednotky: 25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost ATTACK a produktové portfolio

Nabízíme široký výběr produktů, které se rozlišují podle druhu paliva a výkonu. Všechny kotle jsou osazeny komponenty od světových výrobců vyráběné nejmodernější technologií, výroba kontrolována kamerovým a počítačovým systémem a testovány nejprogresivnějšími zařízeními a metodami. V každé skupině je široká možnost výběru jak v modifikacích, tak ve výkonech. Kotle jsou určeny hlavně pro vytápění rodinných domů, bytů ale i větších provozoven.
Profil společnosti zahrnuje portfolio obsahující kotle na biomasuplynelektřinu a příslušenství. Při výrobě kotlů používáme obnovitelný zdroj energie a to fotovoltaické panely s výkonom 200kWp, které zabezpečují dostatečnou elektrickou energii pro výrobu.

 

Historie společnosti ATTACK,s.r.o.

Výrobní areál společnosti se nacházi v severní části středního Slovenska, cca 20 km od města Žilina. Naše společnost, která se věnuje výrobě tepelné techniky započala výrobu v roce 1995 se stacionárními kotli a postupně rozšiřovala svou výrobu na dnešní úroveň, kdy vyrábí široký sortiment nástěnných kondenzačních kotlů, stacionárních kotlů, kotlů na tuhá paliva a zásobníků TUV. Společnost se řadí mezi střední firmy rozprostírající se na cca 5000 m2 zastavěné plochy a přibližně 1000 m2 nezastřešené plochy. Výroba kotlů probíhá ve vlastních výrobních halách a má vlastní vývoj, konstrukci, prodej a export na zahraniční trhy.

 

Profil společnosti – Výzkum a vývoj

Společnost ATTACK, s.r.o. má vlastní výzkumné a vývojové centrum, kde vývojoví a techničtí pracovníci firmy každoročně inovují a připravují nová zařízení tepelné techniky. Při vývoji se klade důraz na jednoduchost obsluhy zařízení, moderní design, environmentální snášenlivost a minimální rozměry. Všechny výrobky jsou navrhovány a vyvíjeny v souladu s příslušnými normami, specifikacemi, právními a ostatními předpisy. Výběr komponentů do výrobků ATTACK ® podléhá nejpřísnějším kritériím a mohou být použity jedině spolehlivé a dlouholetým provozem ověřené komponenty a materiály od renomovaných dodavatelů.

Při vývoji ATTACK, s.r.o. nekooperuje s jinými výrobci, ale snaží se být vždy o krok vpředu před konkurencí.